NauczycieleGimnazjali?ciLiceali?ciStudenciLaboratoriumDla biznesu
Classwiz_990x100

Kalkulator na maturze - Nowik

24.05.2007.

Na maturze można korzystać z kalkulatora prostego. Warto zatem wykorzystać go w maksymalny sposób,

Ułatwiając sobie rachunki i bardziej złożone obliczenia. Wydawnictwo NOWIK książkę która na licznych przykładach pokazuje, jaką pomocą może być kalkulator podczas żmudnych obliczeń, w planowaniu działań złożonych, zwłaszcza w zadaniach ze statystyki

Na maturze można korzystać z kalkulatora prostego. Warto zatem wykorzystać go w maksymalny sposób, ułatwiając sobie rachunki i bardziej złożone obliczenia. Wydawnictwo NOWIK książkę która na licznych przykładach pokazuje, jaką pomocą może być kalkulator podczas żmudnych obliczeń, w planowaniu działań złożonych, zwłaszcza w zadaniach ze statystyki. Ćwiczenia pomagają nabrać wprawy w posługiwaniu się tym prostym urządzeniem, dzięki czemu na egzaminie można będzie skoncentrować się na problemach, a nie rachunkach. Książka przyda się również gimnazjalistom oraz wszystkim, którzy chcą lepiej wykorzystać swój kalkulator prosty.

Oto kilka zasad, o których warto pamiętać!

1. Nie wyrzucaj instrukcji obsługi swego kalkulatora. Przeczytaj ją uważnie nawet wtedy, gdy wydaje ci się, że wiesz wszystko o kalkulatorach. Może się bowiem okazać, że twój kalkulator ma jakąś nietypową właściwość, najczęściej są to pewne ułatwienia w obliczeniach, której być może nie posiadają inne kalkulatory.

2. Jeśli uważasz, że potrafisz dobrze posługiwać się kalkulatorem, możesz przejrzećj tylko część dotyczącą podstaw używania prostego kalkulatora i przeczytać uwagi zawarte w ramkach oraz oznaczone na marginesie symbolami związanymi z klawiaturą lub ekranem.

3. Niektóre rozdziały dotyczą mniej znanych właściwości kalkulatora:
a) działania ze stałą,
b) działania łączne, zwłaszcza wykonywanych z wykorzystaniem pamięci,

a także obliczenia procentowe.

4. Ćwiczenia są ułożone w kolejności od łatwych do coraz trudniejszych. Jeśli początkowe będą za zbyt proste, można od razu rozwiązać trudniejsze. Celowo w wielu ćwiczeniach dobrane liczby uzasadniają użycie kalkulatora. Nie należy się tym zrażać, bo właśnie kalkulator ma pomóc w złożonych obliczeniach rachunkowych.

Zawartość książeczki:

Zasilanie kalkulatora
Ekran — wyświetlacz
Klawiatura
Klawisze funkcyjne
Obliczenia z wykorzystaniem kalkulatora
Dodawanie i odejmowanie
Mnożenie i dzielenie. Potęgowanie
Obliczenia procentowe
Pierwiastkowanie
Działania ze stałą
Działania łączne bez użycia pamięci
Działania łączne z użyciem pamięci
Kalkulator w zadaniach maturalnych

Cena 6,10 zł

Format B6, oprawa miękka, 64 stronypoprzedni artykuł   następny artykuł